Donnerstag, 29. April 2010

Powody, dla których warto jest uczyć się języka angielskiego w Cambridge w Anglii


Cambridge zasłynęło na całym świecie dzięki University of Cambridge. W mieście panuje wyjątkowa atmosfera, która przyciąga co roku do Cambridge miliony studentów zarówno na uczelnie wyższe, jak i do szkół języka angielskiego. Historia Cambridge jest bardzo interesująca i niepowtarzalna, a w mieście kształciło się wielu znanych i uczonych osób. To miasto, gdzie uczyli się królowie i królowe Anglii, wiec na pewno będzie to doskonały wybór na miejsce do nauki języka angielskiego!

Uniwersytet w Cambiridge został założony się już w roku 1209, kiedy niektórzy studenci uciekając przed wrogo nastawionymi mieszkańcami Oksfordu dotarli do Cambridge i tam założyli pierwsze uczelnie. Najstarszy College - Peterhouse nadal istnieje i jest jednym z najbardziej znanych zabytków Cambridge, podobnie jak katedra King’s College, ukończona w roku 1515.

Jeśli zdecydujecie się na kurs języka angielskiego w Cambridge, poznacie tutaj autentyczną atmosferę tradycyjnej edukacji angielskiej i będziecie mogli jednocześnie poznać to przepiękne zabytkowe miasto. Z pewnością zauroczą Was zabytkowe centrum z uroczymi średniowiecznymi deptakami, kolegium sądu, ogrodami i mostami.

Cambridge znajduje się w piątce najlepszych uniwersytetów na całym świecie. 31 College’y Uniwersytetu to z pewnością największa atrakcja dla wielu studentów, którzy przybywają tutaj w celach edukacyjnych. To właśnie tu na Uniwersytecie w Cambridge została założona Cambridge ESOL, jedna z największych organizacji w Europie, która opracował najsłynniejsze egzaminy z języka angielskiego FCE, CAE, CPE, IELTS oraz wiele innych egzaminów z angielskiego biznesowego, jak BEC i BULATS.

Co roku w ponad 150 krajach przeprowadzane jest ponad osiem milionów egzaminów Cambridge ESOL. Więc dlaczego by nie skorzystać z pobytu w Cambridge - mieście gdzie wszystko się zaczęło - aby przygotować się na egzamin z języka angielskiego? Na całym świecie tysiące uczelni wyższych, osób pracujących zawodowo oraz organizacji rządowych opiera się na certyfikatach Cambridge ESOL, traktując je jako akredytowane zaświadczenie o znajomości języka angielskiego. Ten certyfikat języka angielskiego nie traci ważności i z pewnością pomoże Wam w karierze zawodowej!

Lecz Cambridge to nie tylko idealne miejsce na naukę języka angielskiego i zwiedzanie słynnych budynków uniwersytetu. Również rzeka Cam stanowi bardzo popularną atrakcję - pływanie stateczkiem, czyli “punting” i jazda rowerem wzdłuż rzeki to popularne formy spędzania wolnego czasu studentów w Cambridge. Możecie wypożyczyć własną łódkę i samemu pływać po rzece lub wynająć ją razem z przewodnikiem.

Uniwersytet organizuje coroczne imprezy sportowe, w których biorą udział studenci uczelni. Kursanci szkół językowych nie mogą w nich brać udziału, jednak z pewnością samo kibicowanie tak wielkiemu wydarzeniu sportowemu będzie dla każdego wyjątkowym przeżyciem.

Nie możecie przegapić wyścigu łodzi, czyli słynnego Oxford and Cambridge Boat Race, które jest najbardziej tradycyjnym wydarzeniem sportowym w Anglii – odbywa się ono już od
1829 roku! Ten wspaniały wyścig pomiędzy Oxford University Boat Club i Cambridge University Boat Club odbywa się każdej wiosny na Tamizie w Londynie, zaledwie 45 minut jazdy pociągiem od Cambridge. Członkowie obu drużyn nazywani są „niebieskimi”, gdyż zespół z Cambridge nosi lekko niebieskie koszulki, a z Oksfordu ciemnoniebieskie. Co roku około ćwierć miliona ludzi ogląda ten wyścig z ławek ustawionych wzdłuż rzeki Tamizy. Dlatego Cambridge jest również fantastycznym miastem dla osób zainteresowanych sportem, którzy chcieliby uczyć się języka angielskiego oraz brać udział w wielu wydarzeniach sportowych w Cambridge.

Będąc w Cambridge z pewnością zechcecie zabrać ze sobą pamiątki dla przyjaciół i znajomych w domu – coś co przypomni Wam Wasz pobyt w Anglii. W Cambridge każdy znajdzie coś dla siebie. W mieście jest wiele interesujących sklepów. Szczególnie mocno polecamy cukiernię, która produkuje tzw. „fudge” – przepyszną masę sprzedawaną w blokach. Możecie udać się tam i zobaczyć jak tradycyjnie wyrabiany jest ten smakołyk już od 1830 roku!

Wiele kursantów naszej szkoły językowej uwielbia po lekcjach angielskiego spacerować uliczkami w pobliżu rynku w Cambridge, gdyż szkoła położona jest w samym centrum miasta, bardzo blisko rynku. Codziennie można na nim kupić świeże warzywa i owoce.

Wybierając Cambridge na naukę języka angielskiego na pewno dokonacie dobrego wyboru! Cambridge to nie tylko słynne miasto uniwersyteckie, lecz miasto w którym poznacie angielski styl życia i będziecie mogli poznać historyczne miejsca, tradycyjne puby angielskie oraz zapoznać otwartych mieszkańców miasta, by porozmawiać z nimi po angielsku.

Pamiętajcie, że do Cambridge można bardzo łatwo dotrzeć samochodem lub pociągiem - jest oddalony zaledwie o 45 minut od centrum Londynu i tylko 20 minut od lotniska Stansted.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

 
Add to Technorati Favorites