Freitag, 3. Juli 2009

Nauka języków obcych za granicą w czasach kryzysu ekonomicznegoEdukacja zdaje się być odporna na kryzys ekonomiczny, gdyż większość uczniów i studentów oraz ich rodzice w dalszym ciągu kontynuują inwestowanie w naukę, aby zwiększyć szanse na przyszłą karierę zawodową i znaleźć dobrze płatną pracę w nadchodzących latach. Jednak nauka za granicą, związana z dodatkowymi kosztami transportu oraz kosztami zakwaterowania może być dużym wyzwaniem dla ograniczonego budżetu kursantów oraz ich rodzin.

Mimo wszystko nauka języków obcych za granicą jest w dalszym ciągu najbardziej efektywną i wbrew pozorom tańszą formą nauki niż samodzielna nauka w domu.
Poniżej znajda Państwo kilka prostych rad, jak zredukować koszty wyjazdu w celach edukacyjnych za granicę.

1. Nie podróżujcie w lecie lub w szczycie sezonu

W wielu krajach cena kursu wzrasta w okresie letnim. Zajęcia, a w szczególnej mierze zakwaterowanie jest trudne do zorganizowania w trakcie przerwy szkolnej lub akademickiej, co odbija się na cenach, które mogą w niektórych miastach wzrosnąć nawet do 25%.


Dlatego zalecamy podróżowanie między wrześniem a majem, kiedy ceny kursów są niższe, a ilość osób w grupie na zajęciach mniejsza. Nie tylko zaoszczędzą Państwo dzięki temu pieniądze, lecz również skorzystają z możliwości nauki w mniejszych grupach, co z pewnością poprawi ogólne postępy w nauce. Skorzystać będzie można wtedy również z większego wyboru opcji zakwaterowania. Ceny kursów i zakwaterowania są znacznie wyższe poza sezonem letnim.


Warto również nadmienić, że również cena biletów lotniczych jest znacznie tańsza poza okresem wakacyjnym.


2. Podróżujcie do mniej popularnych miast

Wiele cieszących się popularnością miast, w których oferowane są kursy językowe, jak Londyn, Brighton, Oksford, Cambridge, Nowy Jork, Malta etc. jest przepełnionych w lecie a szkoły podwyższają ceny kursów w tych miesiącach. Podróżowanie do mniej popularnych miejsc może pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy oraz integrację z mieszkańcami, łatwiejsze poznanie przyjaciół z okolicy oraz odkrycie interesujących atrakcji z dala od wielkomiejskich tłumów.

Poniżej znajdą Państwo niektóre propozycje:


Nauka języka angielskiego w Wielkiej Brytanii:
Nauka języka angielskiego w USA :
Nauka języka angielskiego w Australii:
3. Szukajcie specjalnych ofert i zniżek na kursy językowe

W dzisiejszych czasach więcej firm oferuje zniżki lub specjalne promocje, aby przyciągnąć klientów, którzy ostrożniej wydają pieniądze. Dotyczy to również w dużej mierze branży turystycznej i turystyczno-edukacyjnej. Niektóre państwa są jeszcze bardziej dotknięte zastojem w turystyce ze względu na zmieniony kurs wymienny danej waluty. Miejcie więc oczy otwarte i szukajcie specjalnych ofert! 3 tygodnie kursu w cenie 2 tygodni, zniesiona opłata rejestracyjna, bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, obniżki cen zakwaterowania etc.


Poniżej znajdą Państwo propozycje specjalnych oferty podróży językowych:


- Kursy języka niemieckiego w Monachium i Berlinie
- Kursy języka francuskiego w Paryżu
- Kursy języka hiszpańskiego w Alicante

4. Zarezerwujcie podróż wcześniej


Rezerwacje last minute sektorze turystyki edukacyjnej nie opierają się na tych samych zasadach i trendach, jak w turystyce urlopowej. Szkoły muszą z wyprzedzeniem zaplanować i zatroszczyć się o wykwalifikowanych lektorów oraz odpowiednią ilość miejsc zakwaterowania. Małe i średnie szkoły językowe nie działają na zasadzie wielkich operatorów turystycznych, a planowanie z góry jest kluczem do ich sukcesu. Wiele szkół językowych oferuje specjalne zniżki dla osób, które zarezerwują swoją podróż językową z 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Najczęściej zniżki oferowane są w okresie między lutym a marcem. Rozglądajcie się za tego typu ofertami.


Wcześniejsza rezerwacja może mieć również pozytywny wpływ na jakość zakwaterowania, szczególnie u rodzin goszczących. Pokoje u najbardziej popularnych rodzin goszczących, mieszkających blisko szkoły i posiadających wieloletnie doświadczenie w przyjmowaniu kursantów z zagranicy są najszybciej rezerwowane.

5. Obserwujcie kursy wymienne walut USD / GBP etc.

Kryzys ekonomiczny i jego rezultaty mają znaczący wpływ na rynek finansowy oraz kursy wymienne walut. Wiele walut w krajach, do których wyjeżdżają kursanci spadły w porównaniu do EUR i YEN. Słynnym przykładem jest spadek brytyjskiego funta szterlinga w porównaniu z dolarem i euro na przełomie roku 2008 i 2009. Niektóre kraje stały się dzięki temu bardziej atrakcyjne dla kursantów, gdyż stały się nawet o 30% tańsze. Wszystko zależy od kursu walut i kraju docelowego. Rozglądnięcie się i porównanie cen z pewnością sie opłaci. Firmy oferujące bezpośrednie ceny szkół językowych w oryginalnej walucie oferują z reguły najlepszą cenę.


6. Zabierzcie ze sobą przyjaciela


Niektóre firmy oferują specjalne zniżki za polecenie ich firmy znajomemu. Pamiętajcie o tym, że jadąc ze znajomym do tej samej szkoły nie powinno być usprawiedliwieniem na rozmawianie ze sobą w języku ojczystym podczas pobytu za granicą.


Wspomnijcie o tym waszemu konsultantowi, a będzie można ustalić specjalne warunki (np. osobne zakwaterowanie i zajęcia w innych grupach).


5% zniżki na kursu językowe dla stałych klientów lub polecenie przez znajomego


7. Tanie bilety / niedaleko położone miejsca


Na pewno jednym z głównych wydatków będzie transport w przypadku podróży za ocean. Nie zawsze można w tym wypadku polecić inne, bliższe miejsce, które pozwoli z pewnością na zaoszczędzeniu kosztów przelotu (tanie linie lotnicze), lecz nie będzie takim samym doświadczeniem w porównaniu z dalszą podróżą. Z pewnością dużo wcześniejsza rezerwacja lotu oraz podróżowanie tanimi liniami do bliższych miejsc pozwoli na zaoszczędzenie na kosztach przelotu.


8. Zarezerwujcie przez pośrednika podróży językowych


Zaoszczędzenie nawet do 40% kosztów nie są niczym nadzwyczajnym, jednak najlepiej jest porozmawiać na ten temat z konsultantami, którzy są do tego odpowiednio przygotowani i z chęcią pomogą w dokonaniu właściwego wyboru, zgodnie z Państwa potrzebami i budżetem.

Zbyt wiele czynników ma wpływ na właściwą decyzję i tym samym utrudniają one podjęcie najtrafniejszego wyboru.

Spójrzmy na poniższy przykład, zakładając że chcemy znaleźć korzystną ofertę na 16 tygodni kursu językowego:

Przykład:

Student z Europy, planujący naukę języka angielskiego za granicą za własne zaoszczędzone pieniądze, wyjeżdżając w okresie zimowym 2008/2009 na długoterminowy program (16 tygodni) do Perth w Australii zapłaci mniej niż za kurs językowy w Dublinie w Irlandii, nawet z kosztem biletu lotniczego. Ponadto zima w Perth będzie z pewnością wiele przyjemniejsza niż w Dublinie. Ważną rolę odgrywają jednak inne czynniki: dlaczego dana osoba chce nauczyć się języka angielskiego? Czy chce przygotować się na studia na uczelni wyższej? Czy uczy się go w celach zawodowych? Czy może chce zdobyć doświadczenie zawodowe i rozważa możliwość pracy połączonej z podróżowaniem? Jaka jest najlepsza decyzja dla studenta, biorąc pod uwagę jego możliwości finansowe?

Wszystko zależy o miejsca i długości kursu, jego specjalizacji, preferencji osoby wyjeżdżającej, obniżek cenowych, kursu wymiennego walut, pory roku, ceny przelotu oraz wielu inny czynników.
Najlepszą radą będzie porozmawianie z konsultantem, który pomoże Państwu przygotować podróż i wyjaśni wszystkie warunki wyjazdu, a tym samym pomoże dokonać właściwego wyboru, aby podróż stała się niezapomnianym przeżyciem.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

 
Add to Technorati Favorites